Під щитом Червоної книги

 

Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.

До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України.

Сьогодні у нашій бібліотеці пройшла виховна година «Під щитом Червоної книги». Юні користувачі знайомились з Червоною книгою України, з її кольоровими сторінками, тваринами та рослинами. Діти довідались про тварин зниклих і зникаючих занесених до Чорного списку Червоної книги. Соромно знищувати природу, забуваючи, що без рослинного і тваринного світу загине життя на планеті. Саме про це йшла мова у відеофільмі "Сторінками Червоної книги". А на кінець пролунали заповіді для всіх: не позбавляти життя квітку, мураху, метелика чи іншу істоту; не зривати рослини заради забави; підгодовувати птахів узимку, а весною робити шпаківні.


Коментарі