День Європи

 

Президент України підписав указ згідно з яким 9 травня Україна відзначатиме День Європи, як це робить Європейський Союз. Раніше це свято в нашій країні не мало фіксованої дати, його відзначали щороку в третю суботу травня.

День Європи в Україні було запроваджено у 2003 році указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Це свято було прийнято з урахуванням стратегічного курсу України на зближення з Європейським Союзом та подальший вступ до ЄС.

У Європі існує свято з аналогічною назвою, яке щороку відзначають саме 9 травня. В цей день 1950 року міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об'єднання повоєнних європейських держав для їхнього розвитку та процвітання в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об'єднаної Європи.

У мирні часи на центральних площах Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших великих українських міст проводилися святкові заходи, презентації про історію та культуру європейських країн, концерти, тощо. В умовах воєнного стану проведення масових заходів не рекомендується, це може бути небезпечним через загрозу ракетного обстрілу та провокацій з боку окупантів.


Коментарі